Witamy Państwa Bardzo Serdecznie.

Od dłuższego czasu nie kontaktowaliśmy się z Państwem za pomocą Internetu.

Chcieliśmy, odrobinę wystudzić emocje, dokładnie wszystko przemyśleć i ze „świeżą głową” oraz nowymi pomysłami wrócić do Państwa.

Przeanalizowaliśmy wiele scenariuszy i rozwiązań aby przekazać Wam ostateczną wersje.

Jesteśmy po konstruktywnych rozmowach z naukowcami z dziedziny geofizyki którzy, pomogą nam przebadać teren 65-tego kilometra do dwudziestu metrów głębokości. Wyznaczony teren badań sięga do 2,5 hektara powierzchni i zostały na nim wytyczone linie pomiarowe wzdłuż których będą prowadzone badania. Sięgnęliśmy po trzy różne metody geofizyczne, jeżeli któreś z nich pokryją się ze sobą, w tym miejscu będziemy planowali odwierty rdzeniowe w celu ich weryfikacji.

Nie składamy broni, walczymy dalej, bo ziemia bardzo skrzętnie broni swoich tajemnic.

Dzięki pracom odkrywkowym prowadzonych przez nas w sierpniu bieżącego roku zyskaliśmy dużą wiedzę o geologii tego terenu i niespodzianką, które mogą na nas czekać. Wiedza ta pozwala nam znacznie lepiej przygotować się do fazy badań geofizycznych.

Już w grudniu Spółka Cywilna XYZ przekształci się w fundację o nazwie „XYZ Złoty Pociąg”. Staniemy się organizacją użytku publicznego co ułatwi nam pozyskiwanie środków na dalsze badania, oraz dopuści do udziału w naszych pracach wolontariuszy na dużo prostszych zasadach niż obecnie.

Dziękujemy wszystkim za miłe słowa i wyrazy poparcia dla naszej działalności.

Pozdrawiamy

Ekipa XYZ

DCIM100GOPROGOPR0188.