O Firmie

Nasza spółka cywilna XYZ zajmuje się badaniami gruntowymi pod względem poszukiwania tuneli, piwnic, metali oraz innych obiektów znajdujących się pod ziemią.

ks700

Badania w zakresie tuneli, piwnic itp. wykonujemy georadarem impulsowym niemieckiej firmy KS-Analysis, model KS-700. Typ naszego georadaru to FMCW-Radar (Frequency-Modulated Continuous-Wave /pl modulacja czestotliwosci fali ciaglej). Oznacza to, iż mozemy zmieniać częstotliwość fali wysylajacej przez antenę georadaru w uzyskaniu lepszego obrazu. Dysponujemy też przedstawianiem danych w 3D opartych na badaniu georadarowym z programu startowego 2D. Obraz 3D przedstawiany jest w programie firmy Golden Software-Voxler 3. Badania wykonujemy poprzez rozciągniecie taśm pomiarowych, które sa oddalone od siebie rownolegle o 2 metry. Następnie odbywa sie punktowo pomiar lin, na ktorych widać juz zaburzenia w gruncie tzw anomalie. Po wykonaniu prac na następnych liniach widać już, czy anomalia sie powtarza. Mogłaby ona zatem wskazywać na pustki lub obiekty techniczne. Badanie taki zazwyczaj wykonujemy w trakcie jednego dnia z dokumentacja do 48 godzin.

lorenz x6

Badania w zakresie objektów ze stali, srebra czy tez złota wykonujemy profesjonalnym wykrywaczem metali rekomendowanej firmy Lorenz Detecting Systems, model Lorenz Deepmax x6. Wykrywacz ten siega nawet do 7 metrów, w zależności od wielkości objektu metalowego. Nasz wykrywacz jest bardzo precyzyjny i dokładny. Badania wykonujemy podobnie jak z georadarem, a dane z wykrywacza są następnie przeliczane i przedstawiane na innym progamie firmy Golden Sofrware-Surfer 11. Takie badanie tez przeprowadzamy zazwyczaj w trakcie jednego dnia.